• ODSEK OPŠTEOBRAZOVNIH PREDMETA SMŠ

• Upis u Pripremni razred i Prvi razred Osnovne muzičke škole

• Raspored ispita vanrednih učenika u junskom roku

• Prijava vanrednih ispita za junski ispitni rok, do 5. juna 2024.

TEODORA RADOVIĆ
 Teodora Radović

• Pohvala Nastavničkog veća za afirmaciju škole i za ostvarene rezultate na takmičenjima u toku školovanja

Teodora Radović, rođena je 2004. godine u Valjevu. Školovnje u OMŠ „Živorad Grbić” započela je 2013. godine uz časove violončela, ali nakon godinu dana opredeljuje se za flautu. Svoj pun potencijal uspeva da ispolji uz pomoć svog profesora flaute, Aleksandra Burkerta, kog 2018. godine nasleđuje njegov bivši učenik Tijana Radović. Tokom školovanja, Teodora ostvaruje izuzetne rezultate na mnogobrojnim takmičenjima u zemlji i inostranstvu, kao solista i kamerni izvođač. Među najznačajnijim nagradama su: I nagrada na Međunarodnom takmičenju „Ohrid te sakam” 2017, prve nagrade na Međunarodnom takmičenju „Davorin Jenko” u Beogradu, prve nagrade na Republičkom takmičenju UMBŠS. Teodora pokazuje izuzetne rezultate i na takmičenjima iz poznavanja teorije muzike i solfeđa (5 prvih nagrada). Član je ansambla flauta „Flautissimo” sa kojim je ostvarila veliki broj nastupa u zemlji i inostranstvu: Novosadska sinagoga, Valjevska gimnazija, Centar za kulturu Valjevo, Moderna galerija Valjevo, u Velenju (Slovenija), Tivtu, Kotoru (Crna Gora), Hevizu (Mađarska)..Učenica je pohađala i časove prof. Matej Zupana (Slovenija) na masterklasu u Valjevu. Teodora je imala prilike da nastupa i kao solista u pratnji Umetničkog ansambla Ministarstva odbrane „Stanislav Binički” u Beogradu. Od septembra, đak je SMŠ „Živorad Grbić”, gde se upušta u nove izazove i poduhvate koje ova profesija zahteva.