• Od 18. do 21. aprila 2024. (Propozicije)

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Pozivno pismo)

Susreti flautista „Tahir Kulenović” - istorijat
Od kako je još 1999. godine u Valjevu održan Prvi festival flautista u Muzičkoj školi „Živorad Grbić”, već punih devetnaest godina ova manifestacija diše punim plućima beležeći iz godine u godinu sve veći broj učesnika i sjajne rezultate na zadovoljstvo organizatora, domaćina i gostiju.

Pokretač Festivala flautista je mr Tahir Kulenović, istaknut umetnik i profesor Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu i valjevske Muzičke škole, koji je želeo da se ovaj Festival flautista održava baš u Valjevu, u gradu bogate istorije i kulture. Nakon što je Muzička škola „Živorad Grbić” prihvatila da bude domaćin Prvog festivala flautista, opšti utisak muzičkih pedagoga je bio da sa Festivalom treba nastaviti redovno svake godine po novoj koncepciji: da festival dobije takmičarski karakter. U znak zahvalnosti idejnom tvorcu i pokretaču festivala, od 2005. godine Festival menja ime u Susreti flautista „Tahir Kulenović”.

Od 2015. godine Susreti flautista su uvršteni u Kalendar takmičenja i smotri učenika osnovnih i srednjih škola Ministarstva prosvete nauke i tehnološkog razvoja i dobijaju novi naziv: Međunarodni susreti flautista „Tahir Kulenović”.