• ODSEK OPŠTEOBRAZOVNIH PREDMETA SMŠ

• Upis u Pripremni razred i Prvi razred Osnovne muzičke škole

• Raspored ispita vanrednih učenika u junskom roku

• Prijava vanrednih ispita za junski ispitni rok, do 5. juna 2024.

MUZIČKO ZABAVIŠTE I PRIPREMNI RAZRED – MALI HUMANITARCI
Pripremni razred na koncertu povodom 60 godina Muzičke škole
MUZIČKO ZABAVIŠTE I PRIPREMNI RAZRED
– MALI HUMANITARCI

Koncert održan 19. 05. 2014. u 17.00 časova.
Koncert Muzičkog zabavišta i Pripremnog razreda
zakazan za petak 16. 05. 2014. godine,
u čast obeležavanja jubileja - 60 godina postojanja
i rada škole, zbog vanredne situacije,
odložen je za ponedeljak 19. 05. 2014. u 17.00 časova.

Muzičko zabavište započelo je nastup pesmama: „Pekarčić”, „Pile” i „Miš je dobio grip”. Usledio je splet narodnih pesama: „Ja posejah lubenice” iz Šumadije, „Razgranala grana jorgovana” iz okoline Prizrena i „Lele, dunje ranke” iz centralne Srbije. Mališanima se na bini pridružio Nenad Milosavljević, učenik II r. solo – pevanja iz klase prof. Bojana Veličkovića. Publika je, u završnici nastupa Muzičkog zabavišta, poslušala pesme: „Razbole se lisica” i „Zašto da se ruke peru?”

Pripremni razred je na početku svog nastupa otpevao filmsku melodiju DO-RE-MI, kompozitora Ričarda Rodžersa, iz filma: „The Sound of Music”, uz prezenaciju nota koje su učenici ove školske godine naučili. Publika je, potom, uživala u pesmama: „Proleće u šumi” (pesma iz Finske), „Bubamarac” i muzičkoj igri: „Na slovo, na slovo”. Nakon pesme: „Sinoć kad je bio mrak” učenici Pripremnog razreda poslali su sa bine muzičku poruku: „Nek svud ljubav sja”. Uz umetničku saradnju učenika harmonike: Ivana Mitrovića (II r. SMŠ) i Nemanje Beluševića (II r. SMŠ) iz klase prof. Vladimira Obradovića, i muzičkog saradnika Nebojše Jeremića (III r. SMŠ) Pripremni razred je za kraj koncerta otpevao narodnu pesmu iz Slavonije: „Sedi Ćira”.

Umetnički saradnik ovog koncerta bio je mr Ivan Rabasović. Polaznike Muzičkog zabavišta za koncert spremila je prof. Tamara Milosavljević a učenike Pripremnog razreda prof. Svetlana Nenezić.

Kao odjava koncerta pročitana je poruka Muzičkog zabavišta, Pripremnog razreda i njihovih muzičkih pedagoga koju Vam prenosimo:
„Mi smo mali i nismo u mogućnosti mnogo da pomognemo. Zato, Vi, cenjena publiko možete mnogo toga. Otvorimo naša srca i pomognimo ugroženima od poplava u Srbiji. Pomoć se može poslati:
  • Porukom, sa svih nacionalnih mreža, na br. tel. 1003
  • Dostavljenjem pomoći na jedan od punktova u gradu. Punktovi su postavljeni na lokacijama:
    • Muzej grada, od 10.00 do 17.00 časova
    • Hramovi Pokrova Presvete Bogorodice, Vaskrsenja Hristovog i Sv. Georgija u Valjevu, svakog dana od 7.00 do 19.00 časova
  • Novčanom pomoći, na Koncertu Vokalno Instrumentalne Muzike, koji će se održati večeras u prostorijama Centra za kulturu od 20 časova.”