ANDRIJANA BOŽIĆ
 Andrijana Božić

Najbolji učenik vokalno-instrumentalnog odseka SMŠ za školsku 2011/12. godinu

Andrijana Božić je rođena 1993. godine u Valjevu. Završila je Osnovnu školu „Milan Munjas” u Ubu i dobitnik je Vukove diplome, dok je nižu i srednju muzičku školu „Živorad Grbić” završila u Valjevu u klasi prof. Milice Prodanović sa odličnim uspehom. Nakon toga, upisala je Fakultet muzičke umetnosti u Beogradu na instrumentalnom odseku (klavir) u klasi prof. Jelene Jovanović Petrović.

Tokom školovanja bila je član kamernih sastava kao što su duo „Cherry” (sa Zoranom Matić – flauta), trio „APPLES” (sa Andrijom Mirkovićem – klarinet i Tianom Tadić – flauta), duo „Prestolonaslednikovićevici” (sa Andrijom Mirkovićem – klarinet) i klavirski duo „Per aspera ad astra” (sa Ana-Marijom Jovanović).

Tokom niže škole učestvovala je na sledećim takmičenjima:

• 2003. godine:

• Prva nagrada na „Festivalu muzičke škole Petar Stojanović” u Ubu,

• Prva nagrada na takmičenju „Mali virtuoz” u Beogradu.

• 2004. godine:

• Prva nagrada na takmičenju „Mali virtuoz” u Beogradu,

• Prva nagrada (100 poena) na „Festivalu muzičke škole Petar Stojanović” u Ubu,

• Prva nagrada na „Promenadi muzičkih talenata Srbije” u Beogradu,

• Treća nagrada na „Međunarodnom takmičenju mladih pijanista” u Šapcu.

• 2005. godine:

• Prva nagrada na „Festivalu muzičke škole Petar Stojanović” u Ubu.

• 2006. godine:

• Druga nagrada na „Promenadi muzičkih talenata Srbije” u Beogradu,

• Prva nagrada (100 poena) na „Festivalu muzičke škole Petar Stojanović” u Ubu.

• 2007. godine:

• Druga nagrada na „Promenadi muzičkih talenata Srbije” u Beogradu,

• Prva nagrada na „Festivalu muzičke škole Petar Stojanović” u Ubu,

• Druga nagrada na „III smotri mladih klavirista Marko Tajčević” u Lazarevcu,

• Druga nagrada na „Republičkom takmičenju muzičkih i baletskih škola Srbije”,

• Druga nagrada na „51. festivalu muzičkih i baletskih škola Srbije”.

• 2008. godine:

• Druga nagrada na IV smotri mladih klavirista „Marko Tajčević” u Lazarevcu,

• Treća nagrada na „Prvom međunarodnom takmičenju učenika osnovnih muzičkih škola” u Aranđelovcu,

• Prva nagrada na „52. festivalu muzičkih i baletskih škola Srbije” (duo klavir-flauta),

• Druga nagrada na „Republičkom takmičenju muzičkih i baletskih škola Srbije” (duo klavir-faluta),

• Prva nagrada na „ Međunarodnom takmičenju Davorin Jenko” u Beogradu.

Kao učenica srednje škole učestvovala je na mnogim međunarodnim i republičkim takmičenjima kao solista i kao član kamernih sastava među kojima su:

• Sa duom „Prestolonaslednikovićevici” (klavir-klarinet) nastupala je na Međunarodnom takmičenju „Nade, talenti, majstori” u Bugarskoj, gde su proglašeni Laureatom.

• Na Republičkom takmičenju muzičkih i baletskih škola Srbije, osvojila je prvu nagradu (100 poena) i proglašena Laureatom.

• Sa triom „APPLES” (klavir-klarinet-flauta), učestvuje na Međunarodnom takmičenju „Davorin Jenko” u Beogradu i osvajaju prvu nagradu.

• Na Republičkom takmičenju muzičkih i baletskih škola Srbije osvojila je drugu nagradu.

• Sa klavirskim duom „Per aspera ad astra” nastupa na Republičkom takmičenju muzičkih i baletskih škola Srbije i dobijaju drugu nagradu.

Učestvovala je još na:

• Drugom klavirskom takmičenju „Slavenski” u Beogradu,

• Desetom otvorenom memorijalnom takmičenju „Dušan Protić” u Beogradu i

• „Međunarodnom takmičenju mladih pijanista Mihailo Vukdarogić”' u Šapcu,

osvojivši na njima druge nagrade.

Dobitnik je ukupno 14 prvih, 14 drugih i 3 treće nagrade, a više puta je bila i pobednik svoje kategorije. Osim nagrada sa takmičenja može se pohvaliti i nagradom „Dositeja” koju dodeljuje Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije, Fond za mlade talente.

Od značajnih nastupa može se pohvaliti sa:

• koncertom povodom Dečje nedelje u „Kolarčevom Narodnom Univerzitetu”,

• koncertom u galeriji „Progres”, koji je organizovala kancelarija predsednika Srbije,

• koncert u Holandskoj Ambasadi,

• koncertom u Kulturnom centru Beograda i

• koncertom u Pfafenhofenu (Nemačka) gde je, u okviru dua „Prestolonaslednikovićevici”, nastupila kao gost koncerta Kvarteta „MISS”. Koncert je oraganizovalo „Društvo prijateljstva Valjevo-Pfafenhofen”.

Nastupala je i na mnogobrojnim kulturnim i javnim dešavanjima u Valjevu.