SOFIJA STAMENIĆ

Sofija Stamenić

Učenik generacije SMŠ za školsku 2009/10. godinu i
Najbolji učenik teoretskog odseka SMŠ za školsku 2009/10. godinu

Rođena je 3. marta 1992. godine u Valjevu, od oca Dragana i majke Olge. Osnovnu muzičku školu, klavirski odsek počela je da pohađa sa 8 godina u klasi nastavnice Desanke Trifković i završila je sa odličnim uspehom.

Rano se opedelila da nastavi školovanje u srednjoj muzičkoj školi, pa je sedmi i osmi razred osnovne škole završila po ubrzanom programu.

Nakon toga, upisala je teorijski odsek srednje muzičke škole „Živorad Grbić” u Valjevu. Svaku od četiri godine završila je sa prosečnom ocenom 5,00, pa je dobitnik Vukove diplome. Ujedno je proglašena i đakom generacije. U maju 2009. godine, pod mentorstvom prof. Tamare Milosaljević, učestvovala je na takmičenju harmonije i oblika, „Aleksandar Šaca Putnik” u Kraljevu, gde je osvojila treću nagradu.

U junu 2010. uspešno polaže prijemni ispit na Akademiji muzičke umetnosti u Novom Sadu na odseku - dvopredmetna nastava muzike.