KRISTINA MILIĆEVIĆ

Kristina Milićević

Učenik koji je najuspešnije predstavljao školu na takmičenjima u školskoj 2009/10. godini – Nagrada „Živorad Grbić”

Kristina Milićević, mezzosopran, rođena je 1992. godine u Valjevu. Osnovnu muzičku školu (klavir) upisala je 1998. godine u klasi profesorke Jelene Mirković a šesti razdred klavira završila u klasi magistra profesorke Nataše Mitrović. Na takmičenjima klavirskih dua održanih 2002. i 2003. godine osvojila je dve druge nagrade u klasi profesorke Jelene Mirković. Osnovnu muzičku školu solo pevanja (2006-2008.) završila je u klasi profesora Bojana Veličkovića istovremeno završivši dve godine filološkog smera Valjevske gimnazije. Nakon završene osnovne škole solo pevanja ipak odlučuje da nastavi školovanje glasa, uz veliku podršku svog profesora Bojana Veličkovića, napušta Valjevsku gimnaziju i upisuje se u treći razred SMŠ gde nakon dve godine diplomira kao najbolji učenik vokalno-instrumentalnog odseka - solo pevanje u klasi profesora Bojana Veličkovića.

Dobitnica je četiri nagrade na republičkim i međunarodnim takmičenjima u solo pevanju i od toga tri druge i jedne treće nagrade. Tečno govori četiri strana jezika i to: engleski, nemački, španski i italijanski. U maju 2010. godine, još uvek ne završivši srednju muzičku školu, upisuje studije solo pevanja u Nemačkoj na „Hochschule für Musik Franz Liszt” Weimar gde u konkurenciji od 150 kandidata biva primljena kao jedna od pet.