KATARINA MILOSAVLJEVIĆ
 Katarina Milosavljević

Učenik generacije OMŠ za školsku 2007/08. godinu i
Učenik generacije SMŠ za školsku 2011/12. godinu

Rođena je 18. maja 1995. godine u Valjevu. Učenje muzike i druženje sa klavirom započela je sa šest godina u klasi prof. Jelene Mirković kod koje je završila pet razreda, a šesti završava u klasi prof. Dimitrija Tomića. Završava osnovnu muzičku školu dve godine ranije i zbog izuzetnih rezultata proglašena je za UČENIKA GENERACIJE. Škola je nagrađuje kotizacijom za učešće na jednom seminaru. Izuzetne vanredne rezultate postiže i u osnovnoj školi (Vukova diploma). Od druge godine srednje muzičke škole nalazi se u klasi mr Sonje Radojković. Četvrti razred srednje škole završava u klasi magistra Ivana Rabasovića.

Već od prvog razreda pokazuje izraziti talenat tako da učestvuje na brojnim takmičenjima, nastupima, koncertima, gostovanjima (od kojih je najznačajnije gostovanje u emisiji gospođe Mire Adanje Polak) i svojim rezultatima uspešno promoviše školu i bogati svoju kolekciju diploma. Dobitnik je oko 60 nagrada, uglavnom prvih, od kojih je većina sa međunarodnih takmičenja:

• Mali virtuoz u Šumicama,

• Međunarodni festival mladih pijanista Šabac ( Art studio i MŠ Mihailo Vukdragović),

• Republičko takmičenje u Beogradu,

• Međunarodno takmičenje „Gradus ad Parnasum” u Kragujevcu,

• Festival muzičkih škola Srbije,

• Međunarodno takmičenje mladih pijanista u Nišu,

• Internacionalno takmičenje MACEDONIUM-M u Skoplju,

• Internacionalno takmičenje ITHAKA u Ljubljani (pored osvojene I nagrade osvojila je i srebrnu medalju u ukupnom plasmanu svih instrumenata),

• Međunarodno takmičenje Davorin Jenko u Beogradu,

• Takmičenje klavirskih dua u Trsteniku,

kao i brojna školska takmičenja beogradskih muzičkih škola.

Kao jedan od najboljih đaka škole, pohađala je kurs na Muzičkoj akademiji u Srpskom Sarajevu, a na promenadi nagrađenih učenika Srbije imala je zapažen nastup u MŠ „Josip Slavenski” u Beogradu.

U toku školovanja svoje znanje sticala je na konsultacijama i kursevima (Yuri Kot, Aleksandra Romanić, Hinko Haas...). Nastupala je na brojnim muzičkim manifestacijama (Solistički koncert u muzičkoj školi Valjevo, SKC Beograd, Dom kulture Valjevo, Gimnazija Valjevo).