• Koncert učenika srpskog tradicionalnog pevanja u Valjevskom muzeju, petak, 29. 3. 2024. u 18.00

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Propozicije)

• Od 18. do 21. aprila 2024. (Pozivno pismo)

ALEKSANDAR TOMIĆ

Najuspešniji učenik OMŠ u školskoj 2006/07. godini

Rođen je 20. 07. 1992. godine u Valjevu, od oca Rada i majke Radmile. Ima dve starije sestre. Osnovnu školu „Milovan Glišić” završio je sa odličnim uspehom.

Ljubav prema muzici i klaviru roditelji su primetili još u njegovoj trećoj godini života. U pripremni razred Muzičke škole „Živorad Grbić” upisao se školske 2000/01. godine. Prvi razred klavira upisuje u klasi prof. Milice Striževski. U trećem razredu za profesora dolazi Milica Tadić, a u četrvtom razredu je u klasi prof. Bosiljke Stričević, da bi poslednja dva razreda Osnovne muzičke škole završio u klasi prof. Milice Prodanović. OMŠ, odsek klavira završio je sa svim peticama.

Sve vreme školovanja učestvovao je na takmičenjima na kojima je pokazao zapažene rezultate:

• 2003. god. 1. Festival mladih pijanista u MŠ „Petar Stojanović” Ub – 1. I nagrada,

• 2004. god. 2. Festival mladih pijanista u MŠ „Petar Stojanović” Ub – 1. I nagrada,

• 2004. god. 8. Festival mladih pijanista u Šapcu – II nagrada,

• 2004. god. 48. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije u Bačkoj Topoli – I nagrada,

• 2005. god. 9. Međunarodni festival mladih pijanista u Šapcu – II nagrada,

• 2005. god. 3. Festival mladih pijanista u MŠ „Petar Stojanović” Ub – II nagrada,

• 2006. god. 4. Festival mladih pijanista u MŠ „Petar Stojanović” Ub – I nagrada.

Prijemni ispit za upis u Srednju muzičku školu (vokalno –instrumentalni odsek: klavir) položio je sa maksimalnim brojem bodova. Školovanje nastavljam u svojoj školi i nada se uspešno kao što je to bilo i do sada.