• ODSEK OPŠTEOBRAZOVNIH PREDMETA SMŠ

• Upis u Pripremni razred i Prvi razred Osnovne muzičke škole

• Raspored ispita vanrednih učenika u junskom roku

• Prijava vanrednih ispita za junski ispitni rok, do 5. juna 2024.

Promocija zbirke pesama Ive Jevtić

Iva Jevtić - Zvuci patnje
U petak, 3. novembra 2023. godine
u 18.00 časova u školskoj biblioteci

Biće održana promocija zbirke pesama:
„Zvuci patnje”
Ive Jevtić

Promocija prve zbirke pesama Ive Jevtić, biće održana u petak, 3. novembra, u 18 časova u biblioteci.

Iva Jevtić je rođena 2000. godine u Valjevu. Poeziju je počela da piše još u osnovnoj školi. Njene pesme su objavljene u „Zbirci pesama dece Valjeva” i u knjizi poezije „Sto mladih talenata Kolubarskog okruga”. Povodom 400 godina od smrti Šekspira i Servantesa održala je predavanje u Gradskoj biblioteci.

Završila je SMŠ „Živorad Grbić” - muzički izvođač klasične muzike, instrument – klarinet. Na kraju školovanja nagrađena je „Nagradom za pregalaštvo u oblasti nauke i kulture”. Diplomirala je pedagogiju na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu.

„Poezija ove pesnikinje govori o ljudskoj autonomiji, o moći i nemoći jedinke pred svetom, životom, sopstvenim demonima i demonima ljubavi...
Isto tako, njena poezija nije apstraktna, ni hermetična. Njen pesnički govor nije patetičan, sentimentalan ili plačevan. On je prirodan, govorni jezik duše prepune emocija.
Iva piše iz neminovne potrebe svojom osetljivošću, inteligencijom, srcem i razumom, i stalnim uzbuđenjem duha.
Zato su njene pesme, ma o čemu da pevaju, jasnog, jednostavnog, neposrednog, razumljivog izraza – prave lirske pesme, čija je sažetost jedna od bitnih odlika. U poeziji Ive Jevtić, koja je savremena (vanvremenska), ističu se univerzalne vrednosti poezije.”
Književna omladina Srbije

Promocija zibrke pesama Ive Jevtić - plakat