KRISTINA STEPANOVIĆ
 Kristina Stepanović

Učenik koji je najuspešnije predstavljao školu na takmičenjima u školskoj 2011/12. godini – Nagrada „Živorad Grbić”

Kristina Stepanović je rođena 1995. godine u Valjevu. Muzičku školu „Živorad Grbić” upisala je sa 6 godina u klasi Desanke Trifković gde je završila I i II razred. Treći razred pohađa u klasi Bosiljke Stričević, a IV, V, VI razred OMŠ i I, II razred SMŠ u klasi prof. Milanke Mišević, III u klasi prof. Milene Stepanović a IV razred u klasi mr Ivana Rabasovića. Osnovnu muzičku školu je završila sa odličnim uspehom i upisuje srednju muzičku školu – klavirski odsek, kao prva na rang listi. Dok je uspešno završavala I razred, uporedo je završila i dva završna razreda osnovne škole.

Nastupala je u reprezentaciji škole i u okviru tematskih koncerata „Radionice za klavirsku muziku” prof. Milanke Mišević u Valjevu i Beogradu: Zadužbina Ilije Kolarca, Dom kulture Studentski grad, Umetnički paviljon „Cvijeta Zuzorić”, Legat Josipa Slavenskog i više puta na Susretima muzičkih škola Srbije u MŠ „Josip Slavenski”, u Guarneriusu, Centru lepih umetnosti Jovana Kolundžije, Ruskom domu, SKC-u i Galeriji Kulturnog centra Beograda.

U julu 2010. godine je u Nemačkoj, uz studente FMU Beograda i AU Novi Sad, nastupala na dva uspešna koncerta zajedno sa našim čuvenim violinistom Sretenom Krstićem.

Na takmičenjima je dobila mnogo PRVIH nagrada, od kojih su najznačajnije:

• Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko” u Beogradu, adfa dflan oja ajg ahb asopjgfn ajlhbn asdjfn asdfkj

• XII Međunarodno takmičenje mladih pijanista u Šapcu,

• Međunarodni festival mladih pijanista u Art studiju u Šapcu 2012. godine,

• Republičko takmičenje u Beogradu,

• II i IV Smotra mladih klavirista u Lazarevcu.

Visoke DRUGE nagrade je dobila na sledećim takmičenjima:

• X i XII Međunarodno takmičenje mladih pijanista u Nišu,

• V Međunarodno takmičenje „Davorin Jenko” u Beogradu,

• X, XI, XIV i XVI Međunarodni festival mladih pijanista u Šapcu,

• Međunarodni festival mladih pijanista u Art studiju u Šapcu,

• IV Smotra mladih klavirista u Lazarevcu.

Od svog IV razreda OMŠ Kristina je održala sedam solističkih koncerata u našoj školi.

U junu 2010. godine je bila gost Društva prijateljstva Valjevo-Pfafenhofen (Nemačka), gde je nastupala sa studentima iz Valjeva. Održana su dva izuzetno upešna koncerta sa poznatim violinistom Minhenske filharmonije Sretenom Krstićem. Kao najmlađa među njima ostavila je sjajan utisak na publiku. Nastupala je na 24. Tešnjarskim večerima u valjevskoj gimnaziji 14. 8. 2010. Dobitnica je nagrade „Dositej” koju dodeljuje Fond za mlade talente Republike Srbije.